Boekdrukkunst

Fokke & Sukke canon

Bigger than you think

Campagne “Print Powers America”

 

Druk plaat

_ G. Hamilton IV - 'If I possessed a printing press...' (1957)

GreatBookRobbery

Oude boeken geroofd

Lees meer

Begin maart is De Grafische Vakpers van start gegaan – een nieuw initiatief van Alex Kunst en Ed Boogaard.

Nieuwe artikelen verschijnen nu eerst op ons portal voor onafhankelijke vakinformatie. Meld je aan en bouw mee aan het platform.

28 februari, 2010, 9:28 pm | 2 reacties

Manroland wil Wifag inlijven (niet Wifac)

[update 01/06/10] ‘Wifag Maschinenfabrik stopt met bouwen van krantenpersen’

[update 28/04] ‘CEO Wifag stapt op na mislukte overname door manroland’

[update 12/04] ‘Overnamegesprekken mislukt

[update 02/03] ‘Ook KBA had interesse in Wifag’

De Duitse persenbouwer manroland is van plan de Zwitserse krantenpersenfabrikant WIFAG Maschinenfabrik AG over te nemen. Een letter of intent is inmiddels getekend, en beide partijen denken er in de lente wel uit te zijn.

De WIFAG Polytype Holding

WIFAG Maschinenfabrik AG is een dochteronderneming van de WIFAG Polytype Holding. Ook het Nederlandse handelshuis WIFAC, dat hier sinds 2003 de persen van manroland-concurrent KBA vertegenwoordigt, valt onder deze Holding. Volgens Duitse media zou ook KBA interesse hebben gehad in Wifag maar was zij van plan de complete WIFAG Polytype Holding over te nemen, inclusief de lucratieve activiteiten op het gebied van het drukken van verpakkingen. WIFAG wilde echter alleen de WIFAG Maschinefabrik-dochter afstoten.

In tegenstelling tot wat het WIFAG-organisatieschema nog altijd aangeeft, staat WIFAC niet langer onder leiding van Piet de Haas – hij werd in 2006 opgevolgd door Marcel Otto.

2 reacties aanManroland wil Wifag inlijven (niet Wifac)

  • Peter van Dokkum

    Beste Ed,

    Jouw aanname dat Piet de Haas niet langer de leiding heeft van Wifac klopt niet. Het WIFAG-organisatieschema noemt Piet de Haas als CEO van Wifac Holding BV. Helemaal juist dus. Marcel Otto is CEO van Wifac BV, een van de dochters van Wifac Holding BV.

    Met vriendelijke groet,
    Peter van Dokkum

Geef een reactie

Je kan deze HTML-tags gebruiken

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

#PastPrintFuture

Over 25 jaar digitaal drukken

Radiografisch

podcast Grafische Gesprekken

Ja Sticker

Branche lanceert ‘Zetjebrievenbusopgroen’

Graphic Means

Documentaire 'Graphic Means' (2017): hoe het grafische proces van ontwerp tot publicatie verliep toen er nog geen computers bestonden.

Klik op de afbeelding voor de trailer.

Herdruk

"Na veertig jaar is op veler verzoek het zeldzame en hoog gewaardeerde NUMMER 6 van FURORE herdrukt"

#happydrupa

The 'happy drupa' Playmobil figurines were a souvenir from drupa 1982. In 2016, they revisited Düsseldorf to touch the future. Ed Boogaard managed to capture some of their #happydrupa highlights.